چرا نوک برگ زعفران سفید یا فسفری شده است؟؟؟ 09159643869

 


چرا نوک برگ زعفران سفید یا فسفری شده است؟؟؟

پاسخ : سرمازدگی

درمان :  باتغذیه مناسب و محلول پاشی  به مرورمشکل رفع میگردد..


❄️❄️سرما زدگی برگ های زعفران❄️❄️

زرد شدن سر برگ ها و فسفری شدن سبزینه ی برگ ها ??

✍️ سرما زدگی و زرد شدن برگها رشد و تقویت بنه دختری را کاهش میدهد.

⛔️هشدار??


#آفات_مزارع

#کنه_مزارع_زعفران

#سرمازدگی


❓❓سوال:

چرا نوک برگهای زعفران زرد شده و یا برگهای زعفران فسفری رنگ می شود و همچنین رشد آن متوقف شده هست؟


پاسخ کارشناس کانال ناردیس:


✍️ زردی سر برگها میتواند از سرما زدگی و یا خسارت قارچ و کنه باشد برای یافتن دلیل کافی است  بنه ی (پیاز) که برگ آن زرد شده را از خاک بیرون آورد و به دقت به آن نگاه کرد اگر لکه ای قهوه ی رنگ یا سیاه رنگ  و یا کپک زدگی روی آن مشاهده کردید خسارت کنه و قارچ میباشد .


کنه زعفران مهمترین آفت مناطق زعفران  کاری که هر ساله خسارت بالایی رو متحمل زعفران کاران میکند. زرد شدن زودهنگام سبزینه زعفران. رشد کم سبزینه زعفران نشان از فعالیت کنه می باشد. کنه جزو آفات مکنده می باشد و در نتیجه تغذیه از شیره گیاهی باعث انهدام کامل پیاز زعفران می شود. اکثرا در مناطق که از کودهای دامی نپوسیده الخصوص مرغی و گوسفندی استفاده می شود  شیوع بالایی داشته  و بهترین راهکاری مبارزه ضدعفونی پیاز قبل از کاشت با کنه کش های مخصوص با ‌ کارشناس گیاهپزشکی  و ضدعفونی کود دامی ( گاوی) قبل از انتقال به مزرعه زعفران هم باید صورت پذیرد.

❌توصیه میگردد به هیچ عنوان در زائج آب از کود دامی استفاده نگردد بهترین فصل استفاده از کود دامی( گاوی پوسیده) در مهر ماه قبل از آب گل میباشد .


❄️و اما اگر پیاز سالم بود و هیچ مشکلی نداشت زردی برگ ها خسارت سرمازدگی میباشد که باید هر چه سریع تر با محلول پاشی های زد تنش و تقویتی آن را تقویت کرد .

دوستان توجه داشته باشند رشد بنه (پیاز) دختری به شدت وابسته به فعالیت و سوخت ساز برگ گیاه میباشد که اگر از خسارات جلوگیری نشود سال آینده به شدت کاهش عملکرد خواهید داشت .

محلول پاشی باید در دی، بهمن ،اسفند و فروردین چندین مرتبه تکرار گردد .

زعفران کارانی که خسارت قارچ و کنه و یا سرمازدگی را در مزارع خود مشاهده کردند میتوانند جهت خرید کنه کش ها و قارچ کش های با کیفیت و همچنین کودهای سافرون مجیک مخصوص محلول پاشی زعفران (جهت جبران و جلوگیری از خسارت سرما زدگی استفاده میشو ) با  شماره زیر تماس حاصل نمایند :


?? ۰۹۱۵۹۶۴۳۸۶۹

?? ارسال به سراسر کشور ??


توجه❗️❗️

فقط افرادی که قصد خرید دارند تماس بگیرند واز پرسیدن برند و نام کودها خود داری نمایند.

با تشکر مهندس قاسمی ??

/ 0 نظر / 141 بازدید